SELECŢIE BURSE ERASMUS PENTRU CADRE DIDACTICE

Selecţia cadrelor didactice ale Facultăţii de Ştiinţe Oradea pentru acordarea burselor de mobilitate ERASMUS TA şi ST va avea loc LUNI 13.06.2016 în amfiteatrul C209, la ora 12.

Criteriile generale de eligibilitate sunt disponibile pe site-ul

Criteriile specifice de eligibilitate stabilite de Comisia de Selecţie sunt următoarele:
- Cunoştinţe de limbă străină - interviu în timpul selecţiei
- Depunerea dosarului de candidatură la secretariatul Facultăţii de Ştiinţe până în ziua precedentă selecţiei (vineri 10.06.2016, ora 15)

Dosarul de candidatură trebuie sa cuprindă următoarele documente:
- Programul de mobilitate (programul de lucru), semnat şi stampilat de către organizaţia gazdă
- Fişa individuală
- CV Europass (instrucţiuni de completare http://www.europass-ro.ro/index.php?page=doc) - fără publicaţiile sţiinţifice
- Copie după actul de identitate
- Copie cont IBAN la Banca Transilvania

Informaţiile necesare se pot accesa şi pe site-ul

Lista destinaţiilor validă pentru anul universitar 2016-2017 este prezentată pe site-ul