Cadrele didactice titulare ale Departamentului de Matematică şi Informatică

Nr. crt. Numele si prenumele Gradul didactic Domeniul de competenta E-mail
1 Popescu Constantin Prof.univ.dr.
Director de Departament
Criptografie si securitatea datelor, sisteme electronice de plati cpopescu@uoradea.ro
2 Gal Sorin Prof.univ.dr. Teoria Aproximarii, Analiza Numerica, Analiza Reala si Complexa, Teoria Geometrica a Functiilor de Variabile, Hipercomplexe, Matematica Fuzzy galso@uoradea.ro
3 Bălaj Mircea Prof.univ.dr. Teoria kkm şi aplicaţii mbalaj@uoradea.ro
4 Ban Adrian Prof.univ.dr. Măsură fuzzy, sisteme dinamice fuzzy şi mulţimi fuzzy intuiţioniste aiban@uoradea.ro
5 Paşca Daniel Prof.univ.dr. Teoria punctelor critice cu aplicaţii în analiza funcţională neliniară dpasca@uoradea.ro
6 Popescu Liviu Conf.univ.dr.   lpopescu@uoradea.ro
7 Bica Alexandru Conf.univ.dr. Modelarea matematică a fenomenelor biologice prin ecuaţii diferenţiale ordinare mbica@uoradea.ro
8 Căuş Aurel Conf.univ.dr. Funcţii spline şi aplicaţii vcaus@uoradea.ro
9 Fechete Ioan Conf.univ.dr. Algebră computaţională ifechete@uoradea.ro
10 Muresan Sorin Conf.univ.dr. Structuri metrice de punct fix smuresan@uoradea.ro
11 Cicortaş Graţiela Lector univ.dr. Studiul punctelor critice pentru sisteme hamiltoniene şi geodezice cicortas@uoradea.ro
12 Borşa Emilia Lector univ.dr. Matematică aplicată, mecanica fluidelor eborsa@uoradea.ro
13 Tripe Adela Lector univ.dr. Inele si module topologice tadela@uoradea.ro
14 Alb Lupaş Alina Lector univ.dr. Grupuri, module şi inele topologice; aspecte categoriale dalb@uoradea.ro
15 Catas Adriana Lector univ.dr. Algebră liniară, geometrie analitică, Teoria geometrică a funcţiilor analitice acatas@uoradea.ro
16 Oros Georgia Irina Lector univ.dr. Teoria Geometrică a Funcţiilor Analitice goros@uoradea.ro
17 Degeratu Marian Lector univ. dr. Matematica aplicata Grafica si simulari pe calculator mariand@uoradea.ro
18 Andrei Loriana Lector univ. dr. Algebre Heyting (Algebre implicative; Reprezentări prin module) lori_andrei@yahoo.com
19 Drăgan Simona Lector univ.  dr. Studiul unor comportări asimptotice ale sistemelor liniare cu control infinit dimensionale sdragan@uoradea.ro
20 Fechete Dorina Lector univ. dr. Algebre universale dfechete@uoradea.ro
21 Noje Dan Lector univ. dr. Algebre multivalente si inteligenta artificiala dnoje@uoradea.ro
22 Oros Horea Lector univ. dr. Sisteme de operere, Criptografie si securitatea datelor, protocoale de securitate distribuite horos@uoradea.ro
23 Lucian Coroianu Lector univ. dr.   lcoroianu@uoradea.ro
24 Iambor Loredana Lector univ. dr.   lgalea@uoradea.ro
25 Laslo Eugen Lector univ. dr. Calcul paralel şi distribuit şi interdependenţa cu arhitecturile de calcul lasloeugen@yahoo.com
26 Ion Vasile Emilian Lector univ. dr. Sisteme de operare. Retele. Baze de date. vion@uoradea.ro
27 Tuse Delia Asistent univ. dr. Teoria aproximării în analiză complexă, Calcul paralel dmerca@uoradea.ro